• Úspěchy našich žáků

Miss Šantovka 2021 navštěvuje naši základní školu

Poslední květnový víkend se žákyně naší 9.A Sabina Kubová zúčastnila 1. ročníku soutěže krásy Miss Šantovka, která se uskutečnila v rámci Fashion Days v Galerii Šantovka v Olomouci. Do soutěže se přihlásilo přes 200 dívek z celé České republiky ve věku 13-25 let. Z jednotlivých předkol, která probíhala online formou, porota vybrala 40 nejlepších dívek. Ty se 29. května sjely na castingová setkání do Olomouce.

V základním kole se představily ve 3 disciplínách (promenáda v plavkách, rozhovor s porotou a catwalk), v semifinále pak předváděly modely známých módních obchodů.V konkurenci 12 dívek, které postoupily do užšího finále, vybojovala naše Sabina Kubová překrásné 1. místo a stala  se tak historicky první Miss Šantovka. Patří jí naše srdečné gratulace a podpora!

Pěvecký talent z 8.B na přehlídce mladých talentů Pražského jara 2021

K prioritám naší základní školy paří rovněž vytváření vstřícných podmínek pro vzdělávání talentovaných dětí, které dosahují vynikajících výsledků ve sportu, vědě či umění. K těm posledním patří např. Helenka Mensová (8.B). Sólovému zpěvu se věnuje již od svých šesti let. Ponejprv navštěvovala hodiny zpěvu u paní učitelky Gabriely Tesaříkové na ZUŠ Veveří, nyní již několik let pracuje pod vedením paní učitelky Beáty Blaškové-Zádrapové na ZUŠ Smetanova 8. Během svého studia zazářila v řadě žákovských pěveckých soutěžích (např. Pěvecká soutěž ZUŠ, Pro Bohemia, Duškova pěvecká soutěž, Brněnské kolo aj.).

Díky svému nadání a výkonům získala v minulém roce roční stipendium na pražské Hudební akademii múzických umění. Absolvovala online lekce i pěvecké soustředění v Kroměříži u známé české operní pěvkyně Kateřiny Kněžíkové Plachetkové. Jejich celoroční úsilí bylo završeno vystoupením na koncertě mladých talentů v rámci Salonu ZUŠ při Pražském jaru 2021, který se konal 25. května v kostele sv. Šimona a Judy v Praze. Záznam tohoto slavnostního setkání je možné zhlédnout i na Youtube kanálu. Jsme pyšní, že je Helenka naší žákyní, a přejeme jí mnoho dalších úspěchů na uměleckém poli.