• Soutěž Bobřík informatiky

V listopadu na naší škole proběhla soutěž BOBŘÍKA INFORMATIKY. Soutěžící  odpovídali na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, řešení problémů a digitální gramotnosti.

Nejúspěšnějšími řešiteli školního kola v jednotlivých kategoriích jsou:

Mini (žáci 4. a 5. tříd): David Matyáš Žďárek, Lukáš Němeček, Filip Zbíral

Benjamin (žáci 6. a 7. tříd): Zdeněk Šrutka, Jakub Starý, Simon Štroblík

Kadet (žáci 8. a 9. tříd): Pavel Chvátil, Štěpán Šanca, Zdeněk Koudelka

Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích!

• E -shop s oblečením naší školy

Dobrý den,

rádi bychom Vám touto cestou představili jednu skvělou novinku!

Nechali jsme si jako škola vytvořit svoji vlastní volnočasovou školní kolekci oblečení, jejíž náhled vidíte níže a kterou je možné si aktuálně pořídit na našem eshopu zde: https://www.kraloveskoly.cz/zsjasanova/

Objednávání je již spuštěno a bude možné až do 5.2.2023. Následně se eshop uzavře a objednané zboží půjde do výroby. Neváhejte proto, pokud si chcete pořídit ten svůj kousek ze školní kolekce.

Doufáme, že budete mít z naší nové kolekce stejnou radost jako máme my!

S pozdravem a přáním krásného dne,

vedení školy

• Přichází nová školní kolekce

Krásný den všem,

máme pro Vás jedno skvělé překvapení!

Do školy přichází nová školní kolekce oblečení a jste to právě Vy, kdo rozhodne o její podobě! Hlasujte do 13.1.2023 o tom, který ze tří motivů se Vám líbí nejvíce. Vítězný motiv potom použijeme na vytvoření celé kolekce, kde najdete nejen mikiny a trička, ale i tepláky, batohy, čepice a další kousky.

Vedení školy a Žákovský parlament

• Vánoční jarmark

Vážení zákonní zástupci a milí žáci,

ve čtvrtek 15.12.2022 proběhl již tradiční Vánoční jarmark a výtěžek z této akce byl 54 900,- Kč. Tyto peníze budou použity pro Žákovský parlament, který jej použije na financcování vybraného projektu v ramci participativního rozpočtu. O dalším využití Vás budeme informovat. Děkujeme za Vaši podporu.

• PF 2023

Přejeme Vám krásné a pohodové vánoční svátky a v novém roce jen to nejlepší .

Žáci a zaměstnanci ZŠ Jasanová

• Skanzen Strážnice

V úterý 29.11.2022 navštívili žáci třetích tříd skanzen v Strážnici. Akci si moc užili a hlavně se něco dozvěděli o svých předcích a lidových tradicích.

Šachový turnaj

Pořadatel: Jaroslav Bureš a Šachová škola HŘÍBATA

Ředitel turnaje: Jaroslav Bureš, tel. 792 775 158, e-mail: jaroslav.bures@hribata.cz

Termín: pondělí 12. 12. 2022 od 8:00 do 10:45

Místo: Jasanová 2, Brno, Jundrov 637 00 – v jídelně základní školy

Právo účasti: Děti navštěvující základní školu Jasanová

Systém hry: švýcarský na 5 kol

Tempo hry: 13 minut na partii pro každého hráče

Hraje se podle „Pravidel šachu FIDE“ platných od 1.1.2018 s tou úpravou, že nepřípustný tah se trestá přidáním dvou minut ve prospěch soupeře, partie bude prohlášena za prohranou po dokončení druhého nepřípustného tahu v téže partii.

Přihlášky: Na místě v den konání turnaje

Startovné: 50,- Kč – platí se v hotovosti v den konání turnajeNa Vaši účast se těší pořadatelé.

• Mise Podmitrov 6.B 3

Dobrý den, mise skončila, planeta zachráněna, vyrážíme do Rožné na vlak. Předpokládaný příjezd ke škole je cca 15:30

• Mise Podmitrov 6.B 2

Zdravíme z Podmitrova. Posilam pár momentek ze včerejšího odpoledniho programu a táboráku. Po něm pak proběhla noční hra, kterou z technických důvodu zdokumentovánu nemáme 🙂 dnešní dopoledne pak proběhla terénní mise, kde žáci ve skupinkách chodili po okolí základny a podle mapy hledali stanoviště se zákeřnými ukoly. Na fotkách stanoviště s bungeerunningem a opileckymi brýlemi. Počasí i přes původně nepříznivou předpověď stále drží

• Mise Podmitrov 6.B

Dobrý den, včera po příchodu, obědě a seznámení se základnou proběhla požární mise, po setmění a večeři pak herní večer.

Dnes ráno výběh s rozcvickou a po vydatné snídani sportovní dopoledne následované výukovým blokem s tématem botanika.

Po obědě a poledním klidu pak bude následovat seznámení se základními problemy naší planety a poté připravíme dřevo pro večerní táborák spojeny s noční misi.

Všichni zdravíme