• EVVO

• Les ve škole, škola v lese

Celý projekt bude realizován v několika krocích - průběžné vzdělávání koordinátora EVVO, proškolení pedagogického sboru, dále vybavení zahradní učebny stoly a lavicemi, v budoucnu i zastřešení posezení, aby vznikla učebna v přírodě, v září pak vícedenní pobyt žáků 7. třídy ve středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr, jehož součástí budou programy zaměřené na rozvíjení enviromentálního povědomí žáků, příprava a realizace projektového týdne na téma ekosystém les, vybudování bylinné skalky na školní zahradě. Pro širší veřejnost bude určena výstava prací žáků souvisejících s projektem, která proběhne v den slavnostního předvedení nového posezení na školní zahradě. O jejím konání budete včas informováni.

Environmentální výchova (z angl. environment a fr. environnement, prostředí) znamená výchovu k odpovědnému zacházení s životním prostředím. Environmentální výchova je ve všech vyspělých zemích součástí jak základního, tak odborného a vysokoškolského vzdělávání a s některými tématy se děti seznamují už v předškolním věku. Tématy environmentální výchovy jsou například tyto oblasti:

• Energie (šetření, alternativní energie)
      • Hospodaření s odpady (třídění odpadů)
      • Jaderná energetika
      • Obnovitelné a neobnovitelné zdroje
      • Ochrana přírody, chráněné oblasti a druhy
      • Ozonová díra
      • Udržitelný rozvoj
      • Změny klimatu (oteplování)
      • Znečištění životního prostředí, vody a ovzduší

PhDr. Vlasta Kovářová