• BBM, Lužánky

31. 10. 2019

22.10. se konalo 2. podzimní kolo Běhu brněnské mládeže v Lužánkách. Naše škola dosáhla velmi pěkných úspěchů, např. Vojtěch Truska 4.A 1.místo, Ema Myšková 6.B 2. místo, Jakub Šípek 3. místo, Jan Cígler 2. místo. Ostatní žáci se nejhůře umístili do 15. místa. Moc všem gratulujeme. A na jaře vyrazíme do dalších kol, kde bude určitě ještě více míst na bedně!!!!

• Den přírodních věd

22. 10. 2019

Dne 17. 10. 2019 se v ZOO Brno konal 7. ročník soutěže Den přírodních věd, kterou žáci naší školy tradičně navštěvují. Letošní ročník se nesl v duchu tématu „Zachraň se, kdo můžeš“ a byl zaměřen zejména na ochranu přírody. Soutěž již tradičně připravovali studenti SPŠCH Brno, kteří si pro žáky připravili celkem 6 přírodovědně zaměřených stanovišť – fyzika, biodiverzita, čtvrtohory, bezobratlí, obratlovci, pedologie + zemědělství. Na stanovištích studenti soutěžícím demonstrovali různá témata a soutěžící poté odpovídali na předem připravené otázky. Za každé stanoviště mohli žáci obdržet maximálně 6 bodů, celkem za soutěž tedy 36 bodů.

Naši školu výborně reprezentovali žáci 7. ročníku. Družstvo 7. A (Klára Holánová, Alexandra Píšková, Vojtěch Janoušek) prošlo soutěží bez ztráty bodu a v konkurenci celkem 52 družstev zvítězilo. Družstvo 7. B (Lukáš Starý, Zuzana Mrhačová a Jolana Kašpárková) si vedlo rovněž skvěle a se ziskem 32 bodů dosáhlo krásného 4. místa.

Všem soutěžícím děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů (nejen) do dalších soutěží.

• FabLab Experience

5. 10. 2019

Ve středu 2. 10. 2019 jsme s žáky 8. B navštívili FabLab Experience na Čichnové. V pojízdné laboratoři jsme viděli, jak se pracuje na různých laboratorních přístrojích. Například jak plotr vyřezává obrázky a nápisy, které se nažehlují na trička, dále jak pracuje 3D tiskárna, gravírovací zařízení a jak moc přibližuje elektronový mikroskop. Žáci získali informace o moderních technologiích, ke kterým by se v běžném životě velmi těžko dostali a někteří se hned ptali, kdy se do laboratoře mohou podívat individuálně, aby si něco vytvořili sami. Téměř všichni byli nadšeni a těší se na další návštěvu podobných laboratoří.

• Jízdní řád autobusu na Pochod SBOŠ

2. 10. 2019

Jízdní řád svozových autobusů dne 5. 10. 2019 na akci Turistický pochod

Bus č. 1

Dopravní podnik města Brna

Kloubový autobus

Brno-Bohunice, zastávka Pod Nemocnicí, směr centrum…………………..     7.45

Dolní Loučky, náves……………………………………………………………………………     8.30

Bus č. 2

Autobus firmy pana Vyhnalíka (jede dvakrát)

Brno-Slatina, ZŠ Jihomoravské náměstí…………………………………………….      8.00 ……….  9.30

Brno-Líšeň, zastávka Horníkova, směr do města……………………………….      8.10 .. …….. 9.40

Dolní Loučky, rozc. pod železniční zastávkou…………………………………….      8.45  ……… 10.15

Bus č. 3

Brno-Bosonohy, Bosonožské nám. u školy………………………………………..      8.20

Dolní Loučky, rozc. pod železniční zastávkou…………………………………….      9.00

Bus č. 4

Brno-Bohunice, zast. Běloruská, bližší k radnici………………………………….     8.45

Brno-Jundrov, zast. Optátova ve směru k vozovně Komín ………………..      8.55

Dolní Loučky, rozc. pod železniční zastávkou…………………………………….      9.30

Jízda zpět

Odjezdy z Předklášteří do Brna k Semilassu

Autobus firmy pana Vyhnalíka

15.15, 16.15, 17.15          Kapacita těchto tří spojů je omezená, použijte též vlak.

Odjezdy vlaků z Tišnova do Brna-Králova Pole

14.28, 15.13, 15.28, 16.28, 17.13, 17.28, 18.28