• Aktuality

     • McDonald´s Cup, kategorie A

      Ve čtvrtek 21. dubna 2022 se na hřišti u ZŠ Janouškova konal fotbalový turnaj pro žáky prvních až třetích tříd základních škol. Do soutěže naše škola (ZŠ Jasanová) postavila družstvo chlapců ze 3. A (Jan Kolář, Sammuel Kerum, Filip Zbíral) a 3. B (Tobiáš Macháček, Mathias Štroblík, Adam Vaško, Antonín Baldík). Turnaj byl zahájen a hlavní rozhodčí z pořadatelské školy pan Tomáš Němčanský všem vysvětlil systém turnaje a připomněl důležitá fotbalová pravidla.

      V základní tříčlenné skupině jsme první zápas hráli proti ZŠ Novoměstská a poměrně hladce jsme vyhráli 6:1. Druhý zápas s žáky ze ZŠ Laštůvkova skončil naší jasnou výhrou 11:0. Díky dvěma výhrám naše družstvo postoupilo do finálového utkání proti vítěznému týmu z druhé základní skupiny, tím byli hráči ze ZŠ Otevřená.

      Finále naši třeťáci snadno vyhráli s výsledkem 7:1. Po skončení zápasu následovalo vyhlášení výsledků, finálovou výhrou si naše školní družstvo zajistilo postup do městského kola, které se odehraje 4. května. Na další zápasy se jistě všichni hráči těší, chceme co nejlépe reprezentovat naši školu ZŠ Jasanová. Celý náš tým doufá, že postoupíme i do krajského kola.
                                                                                                                                                         Mgr. Jan Daněk 

       

       

     • Noc s Andersenem 2022

      Ne každý večer naše škola spí. V pátek 8. dubna v 18. hodin začali do školy přicházet žáci se spacáky, aby se po dvou letech zúčastnili akce na podporu dětského čtenářství „Noci s Andersenem“. Plánované opékání špekáčků na ohni, jsme museli z důvodu deště zrušit, ale jinak nám nic nebránilo, abychom si užili všech ostatních stanovišť. Na účastníky čekala: překážková dráha, výtvarná dílna, pohádkové hádanky, tanec, jarní hry, tajemná komnata. V kuchyňce si umíchali svačinku s ovesných vloček a ovoce, s baterkou hledali obrázek od Josefa Lady a zahráli si zajímavé stolní hry. Kolem deváté hodiny jsme se umyli, vlezli do spacáků a přečetli pohádku na dobrou noc. Ráno už nás čekalo jenom balení, úklid, odchod domů a vykládání zážitků rodičům.

      Noc s Andersenem jsme si moc užili a už se těšíme na další ročník.

      Jana Ohnoutková

     • Příběhy našich sousedů

      Dovolujeme si Vás pozvat na závěrečnou prezentaci projektu Příběhy našich sousedů, kde se představí i práce našich žáků.

      středa 20.4.2022 od 17.00 v Křišťálovém sále na Radnické 10

     • Velikonoční dílničky

      Tak po dvouletém přerušení se zase konaly Velikonoční dílničky, které pro nás přichystali pracovníci Rozmarýnku a my jsme se jich rádi zúčastnili. Díky za super akci.

     • Velikonoční prázdniny

      Ve čtvrtek 14.4. 2022 jsou velikonoční prázdniny

      V pátek 15.4. a v pondělí 18.4. 2022 je státní svátek

      Krásné a pohodové velikonoční svátky 

     • McDonald´s Cup 4.- 5. ročníky

      Po třech letech, které byly poznamenány koronavirovou pandemií, se ve středu 6. 4. 2022 na hřišti u ZŠ Janouškova konalo okrskové kolo fotbalového turnaje McDonald´s Cup určeného pro žáky čtvrtých a pátých tříd základních škol. Na turnaj byla přihlášena družstva z osmi brněnských škol, mezi nimi samozřejmě i tým ze ZŠ Jasanová. Trénovali jsme pouze dvakrát ve školní tělocvičně po nebo před vyučováním. Naši školu reprezentovali čtyři žáci z 5. A (Viktor Brabec, Jan Vojkovský, Adam Přibyl a Martin Gajdušek) a čtyři žáci z 5. B (Martin Brdička, Dan Štěpánek, Vilém Holán a Daniel Kroupa).

      Hráli jsme hned první zápas a proti týmu ZŠ náměstí 28. října jsme vyhráli poměrně jednoduše 10:0, naši protihráči se asi jen rozehrávali. Po jednozápasové pauze nás čekalo utkání proti družstvu ZŠ Otevřená, které již bylo vyrovnanější, ale nakonec jsme i s trochou štěstí vyhráli 7:1. Po této výhře jsme měli čas na svačinu, odpočinek a přípravu na další utkání. Poslední zápas proti ZŠ Labská rozhodoval o celkovém pořadí ve skupině, tedy i o posupujícím do finále. Věděli jsme, že pokud chceme dále postoupit, musíme vyhrát. První poločas byl velmi vyrovnaný, o přestávce při výměně stran bylo skóre 2:2. Ve druhé polovině jsme se štěstím vstřelili dva rychlé góly, nakonec nám soupeř povolil vyhrát 12:2.

      Po krátké pauze nás čekalo finálové utkání proti vítězi z druhé skupiny, tím byl tým žáků ZŠ Chalabalova. I v tomto zápase byl první poločas vyrovnaný, před přestávkou jsme vstřelili pouze jednu branku, ale jeden gól jsme i inkasovali. Na začátku druhého poločasu soupeř snadno získal míč po naší chybě a jednoduše překonal našeho brankáře. Věděli jsme, že musíme alespoň vyrovnat, všechny síly jsme dali do útoku, soupeře jsme tlačili a přestříleli, ale vytoužený gól se nám vstřelit nepodařilo. V závěru, možná i díky psychické nepohodě, nám protihráči dali ještě jednu branku a tím si pojistili vítězství v turnaji a postup do městského kola.

      Chvíli po ukončení finálového utkání následovalo slavnostní vyhlášení, předání diplomů a cen. S troškou zklamaní z posledního zápasu jsme od pořadatelů dostali diplom za druhé místo. V závěru se náš tým ještě na hřišti slavnostně vyfotil se stříbrnými medailemi, poté jsme se už jen převlékli a odjeli zpět k naší škole. Všichni chlapci, kteří reprezentovali naši školu, si zaslouží velkou pochvalu.

                                                                                                                                           Mgr. Jan Daněk

     • MATEMATICKÝ KLOKAN

      V pátek 18. 3. 2022 na naší škole proběhla mezinárodní soutěž MATEMATICKÝ KLOKAN - O soutěži (matematickyklokan.net).

      Nejúspěšnějšími řešiteli školního kola v jednotlivých kategoriích jsou:

      Cvrček (žáci 2. a 3. tříd): Michal Šuba, Jakub Hertl, Jakub Gluch, Samuel Kerum, Filip Zbíral, David Frýbort, Antonín Baldík, Pavel Palatický, Matouš Parůžek,

      Klokánek (žáci 4. a 5. tříd): Ondřej Kučera, Michaela Konečná, Alžběta Hublová, Jana Přichystalová, Jakub Mrkos, Denisa Úlehlová,

      Benjamín (žáci 6. a 7. tříd): Štěpán Šanca, Eliška Šímová, Simon Štroblík, Jakub Bednář, Štěpán Pleský, Jakub Parůžek, Vojtěch Truska, Jakub Starý, Adéla Králíková,

      Kadet (žáci 8. a 9. tříd): Klára Holánová, Jiří Meca, Zuzana Báčová, Martin Chvátal.

      Gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v dalších soutěžích.

       

      Mgr. Martina Hájková

  • © 2023 Základní škola, Brno, Jasanová 2, příspěvková organizace