• Aktuality

     • ŠVP 2.A a 2.B Sudický Dvůr

      Středa 1.6.

      Slavíme Den dětí.

      Dopoledne jsme si zahráli na detektivy,pátrali jsme po okolí.Našli jsme 23 karet,ale 13.se záhadně ztratila.Řešili jsme  přírodovědný kvíz, sportovali jsme na stanovištích,zazpívali jsme si.Holčičky navštívily kadeřnický salón. 🙂Kluci mezitím hráli fotbal.🙂 Odpoledne proběhlo v duchu karnevalu z Ria,masky,tanec,zábava.Večer zkouška odvahy.Měli jsme zkrátka nabitý program.

     • Škola v přírodě Sudický Dvůr - 2

      Úterý 31.5.Sudický Dvůr

      Dopoledne jsme se učili v altánku, napsali pohledy rodičům. Potom jsme šli k rybníku, pozorovali rodinku labutí.

      Zahráli si na žabičky,pořádali soutěž ve skoku.

      Pak jsme si dali dobrý oběd,odpočinuli si a šli zase do přírody.

      Tentokrát jsme si šli do lesa,rozpoznávali jsme květiny,postavili domečky pro skřítky. 

      Všichni jsou v pořádku a zdraví Vás.

     • Škola v přírodě Sudický Dvůr - 1

      1.den

      Zdravíme ze ŠVP ze Sudického Dvora.Ubytovali jsme se,dali si svačinku,potom oběd.Prozkoumali jsme  okolí,byli u rybníka,zahráli si hry na louce,sportovali.Jídlo je moc dobré, ubytování příjemné.Děti jsou šikovné.

      Všichni vás zdravíme!

     • Pohár rozhlasu

      Ve středu 11. a ve čtvrtek 12. května se konalo okresní kolo Poháru rozhlasu. Ve středu se atletického závodu účastnili žáci 6. a 7. tříd z celkem dvaceti škol. V běhu na 60 m ml. žákyň se z nominované trojice Ema Krestová, Eliška Šímová a Nicol Kašpárková nejlépe dařilo Elišce, která obsadila 4. místo. V mladších žácích nás v běhu na 60 m reprezentovali Jan Krčka, Jakub Starý a Vojta Truska, kterému se podařilo získat krásné 12. místo. V běhu na 800 m nejlépe doběhla Daria Gataullina na 11. místě. V této disciplíně nás reprezentovali i Nikola Švandová a Adéla Krupičková, které obsadily 16. a 46. místo. Mladší žáci závodili v běhu na 1000 m, kde nás reprezentovali Jakub Starý, Filip Adámek a Ondřej Hebký, který získal 9. místo. Ve skoku do dálky nás reprezentovali Štěpán Šanca a Marek Kašpar, kde lépe skočil Marek s výkonem 4,22 m. V mladších žákyních závodila Nicol Kašpárková a Ema Krestová, která obsadila 5. místo. V hodu kriketovým míčkem jsme měli zastoupení v Markovi Kašparovi, Ondrovi Hebkém, Vojtovi Truskovi, Nikole Švandové, Markétě Velešíkové a Darii Gataullině. Ve skoku vysokém nejlépe skočil Filip Adámek, který přeskočil výšku 1,30 m. Těsně za ním, na výšce 1,26 m, skákal Štěpán Šanca. V mladších žákyních jsme ve skoku vysokém měli zastoupení v Simoně Juránkové, Magdaléně Šperkové a Adéle Krupičkové. Ve štafetě 4x60 m nás reprezentovali Truska, Starý, Kašpar a Hebký. V dívčí disciplíně 4x60 m startovali dvě štafety. První ve složení Juránková, Švandová, Šperková a Velešíková, druhou složila děvčata Kašpárková, Krestová, Gataullina a Šímová. 

      Ve čtvrtek svoje síly změřili žáci 8. a 9. tříd z 23 brněnských škol. V běhu na 60 m nás reprezentovali Lukáš Starý, Josef Žáček a Jakub Šípek. V dívčí kategorii jsme měli zastoupení v Editě Mejzlíkové a Veronice Gajduškové, kde lépe doběhla Verča na 6. místě a zdolala svůj osobní rekord. V běhu na 800 m jsme nominovali Emu Myškovou, Amálii Vokřálovou a Gabrielu Strouhalovou, kde nejlépe doběhla Ema s časem 2 min. 48 s. Chlapci běželi závod na 1500 m, ve kterém jsme měli zastoupení v Lukáši Starém, Jakubovi Šípkovi a Martinovi Chvátalovi. Závod zvládl nejlépe dokončit Lukáš Starý s časem 4 min. 58 s a získal tak krásné 5. místo. Ve skoku do dálky nás reprezentovali Ivo Cirbus, David Vešlešík, Edita Mejzlíková, Gabriela Strouhalová a Veronika Gajdušková, kde Verča skočila 5,05 metrů a skok daleký vyhrála. Ve vrhu koulí jsme měli zastoupení v Jakubovi Šimčíkovi, Josefu Žáčkovi a Davidu Velešíkovi. Mezi dívkami nás reprezentovaly Zuzana Báčová, Silva Majerová a Klárka Holánová, která se svým vrhem obsadila 12. příčku. Klárka naši školu reprezentovala společně s Nikolou Sedláčkovou a Agátou Navrátilovou i ve skoku vysokém. Mezi chlapci jsme měli v této disciplíně zastoupení v Martinovi Chvátalovi a Ivu Cirbusovi, kde se Ivo s přeskokem 1,58 m umístil na 4. místě. Ve štafetovém závodě žáků, běželi 4x60 m Chvátal Cirbus, Šípek a Starý a obsadili krásné 11. místo z 37 startujících štafet. V dívčí kategorii opět startovaly dvě štafety. Lépe doběhla štafeta ve složení Gajdušková, Vokřálová, Mejzlíková a Strouhalová. Druhou štafetu složily Myšková, Majerová, Sedláčková a Navrátilová. 

      Všem závodníkům gratulujeme ke krásným výkonům a přejeme mnoho úspěchů v dalších závodech. 

      Mgr. Žaneta Pavlíčková

     • Etický kurz 5.A a ŠVP 1.A,1.B,1.C - čtvrtek

      Tak další nádherný den za námi. Dopoledne škola, odpoledne sportovní pouť, odměny, karneval a diskotéka. Plní dojmů rychle do hajan a zítra se na Vás budeme těšit,:-) ale napřed si ještě zítra prohlédneme Kateřinské jeskyně . 

     • Krajské kolo McDonald´s Cupu, kategorie A

      Ve středu 11. 5. 2022 jsme po postupu z městského kola jeli s vybranými žáky z druhých a třetích tříd ZŠ Jasanová reprezentovat naši školu na krajské kolo fotbalového turnaje McDonald´s Cup. Turnaj se odehrával ve fotbalovém centru v Tuřanech. V 9:00 proběhl zahajovací ceremoniál, při kterém pořadatelé všem popřáli pěknou hru a fotbalové úspěchy. Hlavní cenou pro vítěze byla účast na dvoudenním svátku fotbalu na stadionu v teplických Stínadlech s českou reprezentací.

      Náš tým hrál hned první zápas proti ZŠ Blansko a ten jsme po vyrovnaném prvním poločase (2:2) nešťastně prohráli 4:2. Druhý zápas proti ZŠ Veselí nad Moravou jsme prohráli jasně 2:0, náš soupeř později celý turnaj vyhrál. Třetí utkání proti ZŠ Šaratice bylo velmi vyrovnané, bohužel jsme nestihli vstřelit vyrovnávací branku a prohráli jsme nešťastně 3:2. Díky těmto třem výsledkům jsme v základní tabulce nezískali ani jeden bod, proto nás čekal poslední zápas o 7. – 8. místo.

      Před ním jsme měli zhruba hodinovou pauzu, mohli jsme si odpočinout, naobědvat se a připravit se na dalšího soupeře. Ve druhé skupině nezískali také ani bod hráči ze ZŠ Tyršova z Kuřimi, díky tomu jsme spolu svedli souboj o sedmé místo. Po urputném boji zápas po uplynutí hracího času skončil remízou 2:2, proto následovalo kopání pokutových kopů. S velkým štěstím jsme vyhráli 3:2 na penalty. Po zápase jsme se podívali na finálové utkání a nachystali se na závěrečné vyhlášení výsledků.

      Po slavnostním ukončení turnaje jsme odjeli zpět ke škole a už nyní se těšíme na následující ročníky McDonald´s Cupu. Všichni žáci si zaslouží velkou pochvalu.          

                                                                                                                                          Mgr. Jan Daněk

       

     • Etický kurz 5.A a ŠVP 1.A,1.B,1.C - úterý

      Máme za sebou slunečný, ale náročný den. Dopoledne výuka a etický kurz, psaní pohledů. Odpoledne pokladovka, výstup na rozhlednu, honba za bandity, večerní sportování a zpívání. Všichni jsou v pohodě a pozdravují :-)

     • Informace z ŠVP

      S radostí oznamujeme, že účastníci školy v přírodě dorazili v pořádku na místo a nyní probíhá ubytování :-)  

     • Paměť národa – Příběhy našich sousedů.

      V letošním školním roce se vybraní žáci 9. třídy Jolana Kašpárková, Zuzana Mrhačová, Eliška Žbánková, Silvie Majerová a Lukáš Starý zapojili do projektu Paměť národa – Příběhy našich sousedů. Jeho cílem bylo představit veřejnosti pamětníky, kteří byli svědky významných událostí 20. století. Žáci zpracovali formou animace životní příběh Zuzčina dědečka a jundrovského usedlíka pana Bořivoje Hytycha, který se nebál vystoupit z davu a ukázal světu, že každý člověk má příběh, který stojí za to vyprávět. Nahráli téměř devadesátiminutový rozhovor, stříhali, lepili, kreslili a ve studiu Scala vdechli loutkám život. Svého jundrovského pamětníka a jeho životní příběh pak představili veřejnosti při společném setkání na Staré radnici v Brně v Křišťálovém sále 20. dubna 2022. Na slavnostní prezentaci zazněly příběhy zpracované žáky z několika brněnských základních škol.

      Projekt našeho týmu byla odbornou porotou vyhodnocen jako nejlepší. Srdečně všem gratulujeme.

       

      Zde odkaz na vítězný snímek:

      Bořivoj Hytych – Příběhy našich sousedů (pribehynasichsousedu.cz)

      Mgr. Aneta Vitoušová 

     • Městské kolo McDonald´s Cupu, kategorie A

       

      Po úspěchu v okrskovém kole fotbalového turnaje McDonald´s Cup jsme s žáky třetích tříd ZŠ Jasanová postoupili do městského finále. Tento turnaj se konal 4. 5. 2022 opět na hřišti u ZŠ Janouškova. Na slavnostním zahájení nám hlavní rozhodčí připomněl pravidla a řekl o prodloužení hracího času, jeden poločas trval patnáct minut.

      Hned nás čekal první zápas, naším soupeřem byli žáci ze ZŠ Řehořova. V prvním poločase byla hra velmi vyrovnaná, o přestávce bylo skóre 2:2. V pauze jsme si řekli pár rad a připomínek do druhého poločasu. Hned po rozehrání jsme s velkou dávkou štěstí vstřelili rychlý gól. Protihráči se snažili vyrovnat, celý zápas byla hra vyrovnaná, ale nakonec jsme zvítězili 6:4. Následovala svačinová pauza, během které jsme se mohli dívat na zápas jiných škol.

      Naše druhé utkání začínalo v 10:20 proti dětem ze ZŠ Sirotkova. Věděli jsme, že vítěz tohoto zápasu vyhraje celý turnaj a postoupí do krajského kola. Během prvního poločasu jsme si nechali dát dvě branky. Soupeř už se radoval, ale po přestávce jsme stejně jako v předchozím zápase vstřelili rychlý gól a do konce utkání se snažili o vyrovnání. Po chybném výkopu soupeřova brankáře jsme asi minutu před závěrečným hvizdem rozehrávali přímý kop a náš nejlepší střelec vyrovnal. Po ukončení této hry následoval nástup a vyhlášení výsledků a pořadí jednotlivých družstev. Bronzové medaile v naší kategorii převzali žáci ZŠ Řehořova, stříbro získali žáci ze ZŠ Sirotkova a pouze díky vyššímu počtu vstřelených branek (počet bodů, vzájemný zápas i rozdíl skóre byl stejný) vítězný pohár převzalo mužstvo naší školy, ZŠ Jasanová.

      Díky tomu postupujeme do krajského kola, kam se všichni těšíme.

                                                                                                                                                    Mgr. Jan Daněk

 • © 2022 Základní škola, Brno, Jasanová 2, příspěvková organizace