• Aktuality

     • Vyhlášení ředitelského volna

      Oznámení o vyhlášení ředitelského volna

      Ředitel školy vyhlašuje v souladu s ustanovením §24, odst.2, zák.č. 561/2004 Sb. (školský zákon) ředitelské volno na dny: pondělí 27. června 2022 až čtvrtek 30. června 2022

      Ředitelské volno je vyhlášeno z provozních důvodů -2. etapa rekonstrukce el. vedení 

      Vysvědčení za školní rok obdrží žáci školy v pátek 24. června 2022

      Školní družina bude přihlášené žáky v provozu - zájem zjistí TU

      Obědy (nejsou dotované) lze vyzvednout od 11:30 do 13:30 do přinesených nádob (vstupem od haly).

      Mgr. Přemysl Jeřábek

     • Etický kurz 5.B a ŠVP 3.A a 3.B - úterý

      Máme za sebou druhý den, dopoledne jsme naháněli bandity a odpoledne jsme se chvíli učili a měli divadelní podvečer. Po večeři jsme sportovali a hráli společenské hry. Zítra po vyučování a etickém kurzu vyrážíme na výlet. Jsme v pořádku a zdravíme Vás.

     • Den dětí

      Den dětí na ZŠ Jasanová

      Ve středu 1. června na hřišti u ZŠ Jasanová žáci 9.B s paní učitelkou Horváthovou zorganizovali pro mladší žáky (ze 3., 4. a 5. tříd) den dětí. Pro děti bylo připraveno několik aktivit. Na začátku byli žáci rozděleni do družstev, každé družstvo obcházelo jednotlivá stanoviště a získávalo body. Na jednotlivých stanovištích vždy deváťáci vysvětlili daný úkol, kontrolovali jeho splnění a obodovali. Disciplíny byly velmi různorodé: první pomoc, hutututu, lovení ryb, překážková dráha, zem je láva, poznávání vůní, chemické pokusy, trénink paměti, podlézání a přeskakování lana, házení na terč, hustota těles, příšerky a ohnivá disciplína. Po splnění všech úkolů žáci dostali sladkou odměnu a šli zpět do školy do vyučování.

      Den dětí se všem žákům líbil a těší se na příští rok. Velkou pochvalu zaslouží všichni zúčastnění, ale především žáci 9.B a paní učitelka Martina Horváthová za přípravu a organizaci celého dne dětí.

       

     • 3.6. Sudický Dvůr

      Dnes jsme se sbalili,bylo vyhodnocení soutěží,také nejlepších deníků ze ŠVP. Dostali jsme diplomy,odměny.  Medaile-všichni máme 1.místo ,protože jsme JEDNIČKY a zvládli jsme ŠVP perfektně 👍

     • ŠVP 2.A a 2.B Sudický Dvůr

      Středa 1.6.

      Slavíme Den dětí.

      Dopoledne jsme si zahráli na detektivy,pátrali jsme po okolí.Našli jsme 23 karet,ale 13.se záhadně ztratila.Řešili jsme  přírodovědný kvíz, sportovali jsme na stanovištích,zazpívali jsme si.Holčičky navštívily kadeřnický salón. 🙂Kluci mezitím hráli fotbal.🙂 Odpoledne proběhlo v duchu karnevalu z Ria,masky,tanec,zábava.Večer zkouška odvahy.Měli jsme zkrátka nabitý program.

     • Škola v přírodě Sudický Dvůr - 2

      Úterý 31.5.Sudický Dvůr

      Dopoledne jsme se učili v altánku, napsali pohledy rodičům. Potom jsme šli k rybníku, pozorovali rodinku labutí.

      Zahráli si na žabičky,pořádali soutěž ve skoku.

      Pak jsme si dali dobrý oběd,odpočinuli si a šli zase do přírody.

      Tentokrát jsme si šli do lesa,rozpoznávali jsme květiny,postavili domečky pro skřítky. 

      Všichni jsou v pořádku a zdraví Vás.

     • Škola v přírodě Sudický Dvůr - 1

      1.den

      Zdravíme ze ŠVP ze Sudického Dvora.Ubytovali jsme se,dali si svačinku,potom oběd.Prozkoumali jsme  okolí,byli u rybníka,zahráli si hry na louce,sportovali.Jídlo je moc dobré, ubytování příjemné.Děti jsou šikovné.

      Všichni vás zdravíme!

     • Pohár rozhlasu

      Ve středu 11. a ve čtvrtek 12. května se konalo okresní kolo Poháru rozhlasu. Ve středu se atletického závodu účastnili žáci 6. a 7. tříd z celkem dvaceti škol. V běhu na 60 m ml. žákyň se z nominované trojice Ema Krestová, Eliška Šímová a Nicol Kašpárková nejlépe dařilo Elišce, která obsadila 4. místo. V mladších žácích nás v běhu na 60 m reprezentovali Jan Krčka, Jakub Starý a Vojta Truska, kterému se podařilo získat krásné 12. místo. V běhu na 800 m nejlépe doběhla Daria Gataullina na 11. místě. V této disciplíně nás reprezentovali i Nikola Švandová a Adéla Krupičková, které obsadily 16. a 46. místo. Mladší žáci závodili v běhu na 1000 m, kde nás reprezentovali Jakub Starý, Filip Adámek a Ondřej Hebký, který získal 9. místo. Ve skoku do dálky nás reprezentovali Štěpán Šanca a Marek Kašpar, kde lépe skočil Marek s výkonem 4,22 m. V mladších žákyních závodila Nicol Kašpárková a Ema Krestová, která obsadila 5. místo. V hodu kriketovým míčkem jsme měli zastoupení v Markovi Kašparovi, Ondrovi Hebkém, Vojtovi Truskovi, Nikole Švandové, Markétě Velešíkové a Darii Gataullině. Ve skoku vysokém nejlépe skočil Filip Adámek, který přeskočil výšku 1,30 m. Těsně za ním, na výšce 1,26 m, skákal Štěpán Šanca. V mladších žákyních jsme ve skoku vysokém měli zastoupení v Simoně Juránkové, Magdaléně Šperkové a Adéle Krupičkové. Ve štafetě 4x60 m nás reprezentovali Truska, Starý, Kašpar a Hebký. V dívčí disciplíně 4x60 m startovali dvě štafety. První ve složení Juránková, Švandová, Šperková a Velešíková, druhou složila děvčata Kašpárková, Krestová, Gataullina a Šímová. 

      Ve čtvrtek svoje síly změřili žáci 8. a 9. tříd z 23 brněnských škol. V běhu na 60 m nás reprezentovali Lukáš Starý, Josef Žáček a Jakub Šípek. V dívčí kategorii jsme měli zastoupení v Editě Mejzlíkové a Veronice Gajduškové, kde lépe doběhla Verča na 6. místě a zdolala svůj osobní rekord. V běhu na 800 m jsme nominovali Emu Myškovou, Amálii Vokřálovou a Gabrielu Strouhalovou, kde nejlépe doběhla Ema s časem 2 min. 48 s. Chlapci běželi závod na 1500 m, ve kterém jsme měli zastoupení v Lukáši Starém, Jakubovi Šípkovi a Martinovi Chvátalovi. Závod zvládl nejlépe dokončit Lukáš Starý s časem 4 min. 58 s a získal tak krásné 5. místo. Ve skoku do dálky nás reprezentovali Ivo Cirbus, David Vešlešík, Edita Mejzlíková, Gabriela Strouhalová a Veronika Gajdušková, kde Verča skočila 5,05 metrů a skok daleký vyhrála. Ve vrhu koulí jsme měli zastoupení v Jakubovi Šimčíkovi, Josefu Žáčkovi a Davidu Velešíkovi. Mezi dívkami nás reprezentovaly Zuzana Báčová, Silva Majerová a Klárka Holánová, která se svým vrhem obsadila 12. příčku. Klárka naši školu reprezentovala společně s Nikolou Sedláčkovou a Agátou Navrátilovou i ve skoku vysokém. Mezi chlapci jsme měli v této disciplíně zastoupení v Martinovi Chvátalovi a Ivu Cirbusovi, kde se Ivo s přeskokem 1,58 m umístil na 4. místě. Ve štafetovém závodě žáků, běželi 4x60 m Chvátal Cirbus, Šípek a Starý a obsadili krásné 11. místo z 37 startujících štafet. V dívčí kategorii opět startovaly dvě štafety. Lépe doběhla štafeta ve složení Gajdušková, Vokřálová, Mejzlíková a Strouhalová. Druhou štafetu složily Myšková, Majerová, Sedláčková a Navrátilová. 

      Všem závodníkům gratulujeme ke krásným výkonům a přejeme mnoho úspěchů v dalších závodech. 

      Mgr. Žaneta Pavlíčková

 • © 2023 Základní škola, Brno, Jasanová 2, příspěvková organizace