• O knihovně

• Půjčovní doba 2018

Vážení rodiče,

v letošním školním roce byla na naší škole opět pro děti otevřena knihovna. Žáci si mohou zdarma půjčovat knížky v pondělí 6. vyučovací hodinu individuálně nebo v rámci družiny. Knihu půjčujeme na 2 týdny. Při návštěvě knihovny každý obdrží svou průkazku, ve které je zapsáno číslo knihy a datum zapůjčení.

Naším cílem je podpořit čtenářskou gramotnost a u dětí rozvíjet kladný vztah ke knihám. V rámci projektu "Daruj škole knihu" můžete také nové nebo zachovalé dětské knihy do školní knihovny darovat.

Děkujeme za spolupráci.

Mgr. Zdenka Floriánová

• Desatero návštěvníka školní knihovny

• Knihy ze školní knihovny si mohou půjčovat všichni žáci ZŠ.
          • Knihy se půjčují podle rozvrhu výpůjční doby.
          • Knihy se půjčují na 14 dní, nejvýše 2 svazky.
          • S knihami žáci zacházejí šetrně, udržují je v čistotě, nic z nich netrhají ani do nich nepíší.
          • Každou vypůjčenou knihu si žák prohlédne a případnou závadu hlásí knihovnici. Zaviněné poškození nebo ztrátu knihy musí žák nahradit podle rozhodnutí knihovnice.
          • Knihy, které žáci vyndají z police, ukládají zpět na určené místo.
          • Použije-li žák vybavení knihovny, před odchodem vše umístí na původní místo.
          • Do knihovny není povolen vstup v botách.
          • Do knihovny není povolen vstup s jídlem.
          • Výpůjční právo může být odňato tomu, kdo poruší výpůjční řád.
        • Katalogy

• Vážení rodiče,

několikrát do roka dostane Vaše dítě katalog dětských nakladatelství, ze kterého máte možnost objednat knihu přímo přes školu za výhodnější cenu. Stačí vyplnit objednací list a poslat po dítěti. Během 14 dnů dítě knihu obdrží. Částka se vybírá až po dodání knih.

• jan.wellech@euceni.eu