• Robotický kroužek

28. 11. 2021

Rozvoj logického a kritického myšlení hravou formou a zvídavost ve světě technologií - to jsou naši mladí "programátoři"!

V kroužku robotiky si již vyzkoušeli naprogramovat vlastní 2D hru a nyní se učí programovat roboty. Ozobot využívá ke komunikaci unikátní barevný jazyk založený na různých variacích zelené, modré a červené, přičemž každá variace znamená pro Ozobota jiný povel – tzv. ozokód. Pro-Bot představuje pokročilejší model Bee-Bot a Blue-Bot a umožňuje pomocí numerické klávesnice a jednoduchého programovacího jazyka například malovat naprogramované geometrické obrazce.

• Screeningové testování 22. a 29.11.2021

19. 11. 2021

Vážení zákonní zástupci a milí žáci,

dne 12. listopadu 2021 Vláda ČR schválila s účinností od 22. 11. 2021 mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, ze kterého vyplývá, že na celém území České republiky proběhne ve dnech 22. a 29. listopadu 2021 testování na onemocnění covid-19, a to na všech školách zapsaných do školského rejstříku (zde)

• Testování proběhne ve dvou termínech - 22. a 29. 11. 2021

• Testování bude probíhat na stejném principu jako testování, které proběhlo v září s tím rozdílem, že se testuje pouze v pondělí (nebo první den příchodu do školy, pokud není dítě nebo žák v pondělí přítomen), nebude tedy docházet automaticky k odchodu celé třídy do karantény v případě pozitivního testu, ale tuto situaci bude řešit místně příslušná KHS

• Testovat se bude antigenními testy, které budou standartně distribuovány školám

• Testování není bariérové, proto pokud se děti, žáci nebo zaměstnanci neprokáží OTN (tj. s ukončeným očkováním, potvrzením o prodělané nemoci nebo s negativním výsledkem testu z odběrových míst.), mohou se prezenčního vzdělávání účastnit, pokud budou po celou dobu pobytu ve škole nebo školském zařízení nosit příslušnou ochranu úst a nosu .

Výjimky z povinnosti jsou stejné jako v září (např. ze zdravotní důvody potvrzené lékařem, při činnosti jejíž charakter to neumožňuje)

Více informací zde

Děkujeme za spolupráci a přejeme pevné zdraví.

Mgr. Přemysl Jeřábek, ředitel

• Screeningové testování

4. 11. 2021

Vážení zákonní zástupci a milí žáci,

od pondělí 8.11. se bude na základě epidemiologických opatření na naší škole konat screeningové testování AG testy.

Termíny:

8.a 15.11.2021

Postup testování bude stejný jako v září. Děti se samotestují, pedagog pouze instruuje a přihlíží.

Žák si může přinést i svou vlastní testovací sadu, pokud je na seznamu schválených testů.

U žáků 0.,1.,2. ročníku je možná přítomnost zákonného zástupce

Testování nepodstupují žáci, kteří splní podmínky stanovené MZ:

- Po očkování (14 dnů po plně dokončeném očkování)

- nebo po prodělaném onemocnění covid-19 (po dobu 180 dní od prvního pozitivního testu na covid-19)

- případně doloží negativní výsledek testu provedeného v odběrovém místě.

Pokud se žák screeningovému testování nepodrobí a nemá patřičné potvrzení, bude se moci prezenční výuky účastnit, ale za podmínek nastavených mimořádným opatřením

Ministerstva zdravotnictví (použití ochrany dýchacích cest po celou dobu pobytu ve škole a školském zařízení apod.).

Bližší informace zde a zde

Uvedená opatření budou v platnosti po dobu trvání screeningového testování.

Děkujeme a společně to zvládneme 😊

S pozdravem Mgr. Přemysl Jeřábek, ředitel

• Žákovský parlament

1. 11. 2021

I v letošním roce připravuje žákovský parlament celoroční hru, která bude provázena různými úkoly jako v Rychlých šípech. Máme tu další měsíc, se kterým bude spojena tajemná či strašidelná podzimní povídka.

ÚKOL MĚSÍCE LISTOPADU:

Napiš krátkou podzimně laděnou tajemnou povídku. Minimálně 5 vět.

Svou povídku přines buď paní učitelce Ohnoutkové nebo panu učiteli Kozlovi nebo odešli na e-mailovou adresu karel.kozel@zsjundrov.cz do 30.11.2021.