• Aktuality

     • Škola v přírodě Sudický Dvůr - 2

      Úterý 31.5.Sudický Dvůr

      Dopoledne jsme se učili v altánku, napsali pohledy rodičům. Potom jsme šli k rybníku, pozorovali rodinku labutí.

      Zahráli si na žabičky,pořádali soutěž ve skoku.

      Pak jsme si dali dobrý oběd,odpočinuli si a šli zase do přírody.

      Tentokrát jsme si šli do lesa,rozpoznávali jsme květiny,postavili domečky pro skřítky. 

      Všichni jsou v pořádku a zdraví Vás.

     • Škola v přírodě Sudický Dvůr - 1

      1.den

      Zdravíme ze ŠVP ze Sudického Dvora.Ubytovali jsme se,dali si svačinku,potom oběd.Prozkoumali jsme  okolí,byli u rybníka,zahráli si hry na louce,sportovali.Jídlo je moc dobré, ubytování příjemné.Děti jsou šikovné.

      Všichni vás zdravíme!

     • Pohár rozhlasu

      Ve středu 11. a ve čtvrtek 12. května se konalo okresní kolo Poháru rozhlasu. Ve středu se atletického závodu účastnili žáci 6. a 7. tříd z celkem dvaceti škol. V běhu na 60 m ml. žákyň se z nominované trojice Ema Krestová, Eliška Šímová a Nicol Kašpárková nejlépe dařilo Elišce, která obsadila 4. místo. V mladších žácích nás v běhu na 60 m reprezentovali Jan Krčka, Jakub Starý a Vojta Truska, kterému se podařilo získat krásné 12. místo. V běhu na 800 m nejlépe doběhla Daria Gataullina na 11. místě. V této disciplíně nás reprezentovali i Nikola Švandová a Adéla Krupičková, které obsadily 16. a 46. místo. Mladší žáci závodili v běhu na 1000 m, kde nás reprezentovali Jakub Starý, Filip Adámek a Ondřej Hebký, který získal 9. místo. Ve skoku do dálky nás reprezentovali Štěpán Šanca a Marek Kašpar, kde lépe skočil Marek s výkonem 4,22 m. V mladších žákyních závodila Nicol Kašpárková a Ema Krestová, která obsadila 5. místo. V hodu kriketovým míčkem jsme měli zastoupení v Markovi Kašparovi, Ondrovi Hebkém, Vojtovi Truskovi, Nikole Švandové, Markétě Velešíkové a Darii Gataullině. Ve skoku vysokém nejlépe skočil Filip Adámek, který přeskočil výšku 1,30 m. Těsně za ním, na výšce 1,26 m, skákal Štěpán Šanca. V mladších žákyních jsme ve skoku vysokém měli zastoupení v Simoně Juránkové, Magdaléně Šperkové a Adéle Krupičkové. Ve štafetě 4x60 m nás reprezentovali Truska, Starý, Kašpar a Hebký. V dívčí disciplíně 4x60 m startovali dvě štafety. První ve složení Juránková, Švandová, Šperková a Velešíková, druhou složila děvčata Kašpárková, Krestová, Gataullina a Šímová. 

      Ve čtvrtek svoje síly změřili žáci 8. a 9. tříd z 23 brněnských škol. V běhu na 60 m nás reprezentovali Lukáš Starý, Josef Žáček a Jakub Šípek. V dívčí kategorii jsme měli zastoupení v Editě Mejzlíkové a Veronice Gajduškové, kde lépe doběhla Verča na 6. místě a zdolala svůj osobní rekord. V běhu na 800 m jsme nominovali Emu Myškovou, Amálii Vokřálovou a Gabrielu Strouhalovou, kde nejlépe doběhla Ema s časem 2 min. 48 s. Chlapci běželi závod na 1500 m, ve kterém jsme měli zastoupení v Lukáši Starém, Jakubovi Šípkovi a Martinovi Chvátalovi. Závod zvládl nejlépe dokončit Lukáš Starý s časem 4 min. 58 s a získal tak krásné 5. místo. Ve skoku do dálky nás reprezentovali Ivo Cirbus, David Vešlešík, Edita Mejzlíková, Gabriela Strouhalová a Veronika Gajdušková, kde Verča skočila 5,05 metrů a skok daleký vyhrála. Ve vrhu koulí jsme měli zastoupení v Jakubovi Šimčíkovi, Josefu Žáčkovi a Davidu Velešíkovi. Mezi dívkami nás reprezentovaly Zuzana Báčová, Silva Majerová a Klárka Holánová, která se svým vrhem obsadila 12. příčku. Klárka naši školu reprezentovala společně s Nikolou Sedláčkovou a Agátou Navrátilovou i ve skoku vysokém. Mezi chlapci jsme měli v této disciplíně zastoupení v Martinovi Chvátalovi a Ivu Cirbusovi, kde se Ivo s přeskokem 1,58 m umístil na 4. místě. Ve štafetovém závodě žáků, běželi 4x60 m Chvátal Cirbus, Šípek a Starý a obsadili krásné 11. místo z 37 startujících štafet. V dívčí kategorii opět startovaly dvě štafety. Lépe doběhla štafeta ve složení Gajdušková, Vokřálová, Mejzlíková a Strouhalová. Druhou štafetu složily Myšková, Majerová, Sedláčková a Navrátilová. 

      Všem závodníkům gratulujeme ke krásným výkonům a přejeme mnoho úspěchů v dalších závodech. 

      Mgr. Žaneta Pavlíčková

     • Etický kurz 5.A a ŠVP 1.A,1.B,1.C - čtvrtek

      Tak další nádherný den za námi. Dopoledne škola, odpoledne sportovní pouť, odměny, karneval a diskotéka. Plní dojmů rychle do hajan a zítra se na Vás budeme těšit,:-) ale napřed si ještě zítra prohlédneme Kateřinské jeskyně . 

     • Krajské kolo McDonald´s Cupu, kategorie A

      Ve středu 11. 5. 2022 jsme po postupu z městského kola jeli s vybranými žáky z druhých a třetích tříd ZŠ Jasanová reprezentovat naši školu na krajské kolo fotbalového turnaje McDonald´s Cup. Turnaj se odehrával ve fotbalovém centru v Tuřanech. V 9:00 proběhl zahajovací ceremoniál, při kterém pořadatelé všem popřáli pěknou hru a fotbalové úspěchy. Hlavní cenou pro vítěze byla účast na dvoudenním svátku fotbalu na stadionu v teplických Stínadlech s českou reprezentací.

      Náš tým hrál hned první zápas proti ZŠ Blansko a ten jsme po vyrovnaném prvním poločase (2:2) nešťastně prohráli 4:2. Druhý zápas proti ZŠ Veselí nad Moravou jsme prohráli jasně 2:0, náš soupeř později celý turnaj vyhrál. Třetí utkání proti ZŠ Šaratice bylo velmi vyrovnané, bohužel jsme nestihli vstřelit vyrovnávací branku a prohráli jsme nešťastně 3:2. Díky těmto třem výsledkům jsme v základní tabulce nezískali ani jeden bod, proto nás čekal poslední zápas o 7. – 8. místo.

      Před ním jsme měli zhruba hodinovou pauzu, mohli jsme si odpočinout, naobědvat se a připravit se na dalšího soupeře. Ve druhé skupině nezískali také ani bod hráči ze ZŠ Tyršova z Kuřimi, díky tomu jsme spolu svedli souboj o sedmé místo. Po urputném boji zápas po uplynutí hracího času skončil remízou 2:2, proto následovalo kopání pokutových kopů. S velkým štěstím jsme vyhráli 3:2 na penalty. Po zápase jsme se podívali na finálové utkání a nachystali se na závěrečné vyhlášení výsledků.

      Po slavnostním ukončení turnaje jsme odjeli zpět ke škole a už nyní se těšíme na následující ročníky McDonald´s Cupu. Všichni žáci si zaslouží velkou pochvalu.          

                                                                                                                                          Mgr. Jan Daněk

       

     • Etický kurz 5.A a ŠVP 1.A,1.B,1.C - úterý

      Máme za sebou slunečný, ale náročný den. Dopoledne výuka a etický kurz, psaní pohledů. Odpoledne pokladovka, výstup na rozhlednu, honba za bandity, večerní sportování a zpívání. Všichni jsou v pohodě a pozdravují :-)

     • Informace z ŠVP

      S radostí oznamujeme, že účastníci školy v přírodě dorazili v pořádku na místo a nyní probíhá ubytování :-)  

     • Paměť národa – Příběhy našich sousedů.

      V letošním školním roce se vybraní žáci 9. třídy Jolana Kašpárková, Zuzana Mrhačová, Eliška Žbánková, Silvie Majerová a Lukáš Starý zapojili do projektu Paměť národa – Příběhy našich sousedů. Jeho cílem bylo představit veřejnosti pamětníky, kteří byli svědky významných událostí 20. století. Žáci zpracovali formou animace životní příběh Zuzčina dědečka a jundrovského usedlíka pana Bořivoje Hytycha, který se nebál vystoupit z davu a ukázal světu, že každý člověk má příběh, který stojí za to vyprávět. Nahráli téměř devadesátiminutový rozhovor, stříhali, lepili, kreslili a ve studiu Scala vdechli loutkám život. Svého jundrovského pamětníka a jeho životní příběh pak představili veřejnosti při společném setkání na Staré radnici v Brně v Křišťálovém sále 20. dubna 2022. Na slavnostní prezentaci zazněly příběhy zpracované žáky z několika brněnských základních škol.

      Projekt našeho týmu byla odbornou porotou vyhodnocen jako nejlepší. Srdečně všem gratulujeme.

       

      Zde odkaz na vítězný snímek:

      Bořivoj Hytych – Příběhy našich sousedů (pribehynasichsousedu.cz)

      Mgr. Aneta Vitoušová 

     • Městské kolo McDonald´s Cupu, kategorie A

       

      Po úspěchu v okrskovém kole fotbalového turnaje McDonald´s Cup jsme s žáky třetích tříd ZŠ Jasanová postoupili do městského finále. Tento turnaj se konal 4. 5. 2022 opět na hřišti u ZŠ Janouškova. Na slavnostním zahájení nám hlavní rozhodčí připomněl pravidla a řekl o prodloužení hracího času, jeden poločas trval patnáct minut.

      Hned nás čekal první zápas, naším soupeřem byli žáci ze ZŠ Řehořova. V prvním poločase byla hra velmi vyrovnaná, o přestávce bylo skóre 2:2. V pauze jsme si řekli pár rad a připomínek do druhého poločasu. Hned po rozehrání jsme s velkou dávkou štěstí vstřelili rychlý gól. Protihráči se snažili vyrovnat, celý zápas byla hra vyrovnaná, ale nakonec jsme zvítězili 6:4. Následovala svačinová pauza, během které jsme se mohli dívat na zápas jiných škol.

      Naše druhé utkání začínalo v 10:20 proti dětem ze ZŠ Sirotkova. Věděli jsme, že vítěz tohoto zápasu vyhraje celý turnaj a postoupí do krajského kola. Během prvního poločasu jsme si nechali dát dvě branky. Soupeř už se radoval, ale po přestávce jsme stejně jako v předchozím zápase vstřelili rychlý gól a do konce utkání se snažili o vyrovnání. Po chybném výkopu soupeřova brankáře jsme asi minutu před závěrečným hvizdem rozehrávali přímý kop a náš nejlepší střelec vyrovnal. Po ukončení této hry následoval nástup a vyhlášení výsledků a pořadí jednotlivých družstev. Bronzové medaile v naší kategorii převzali žáci ZŠ Řehořova, stříbro získali žáci ze ZŠ Sirotkova a pouze díky vyššímu počtu vstřelených branek (počet bodů, vzájemný zápas i rozdíl skóre byl stejný) vítězný pohár převzalo mužstvo naší školy, ZŠ Jasanová.

      Díky tomu postupujeme do krajského kola, kam se všichni těšíme.

                                                                                                                                                    Mgr. Jan Daněk

  • © 2023 Základní škola, Brno, Jasanová 2, příspěvková organizace