• Aktuality

     • Etický kurz 5.A a ŠVP 1.A,1.B,1.C - čtvrtek

      Tak další nádherný den za námi. Dopoledne škola, odpoledne sportovní pouť, odměny, karneval a diskotéka. Plní dojmů rychle do hajan a zítra se na Vás budeme těšit,:-) ale napřed si ještě zítra prohlédneme Kateřinské jeskyně . 

     • Krajské kolo McDonald´s Cupu, kategorie A

      Ve středu 11. 5. 2022 jsme po postupu z městského kola jeli s vybranými žáky z druhých a třetích tříd ZŠ Jasanová reprezentovat naši školu na krajské kolo fotbalového turnaje McDonald´s Cup. Turnaj se odehrával ve fotbalovém centru v Tuřanech. V 9:00 proběhl zahajovací ceremoniál, při kterém pořadatelé všem popřáli pěknou hru a fotbalové úspěchy. Hlavní cenou pro vítěze byla účast na dvoudenním svátku fotbalu na stadionu v teplických Stínadlech s českou reprezentací.

      Náš tým hrál hned první zápas proti ZŠ Blansko a ten jsme po vyrovnaném prvním poločase (2:2) nešťastně prohráli 4:2. Druhý zápas proti ZŠ Veselí nad Moravou jsme prohráli jasně 2:0, náš soupeř později celý turnaj vyhrál. Třetí utkání proti ZŠ Šaratice bylo velmi vyrovnané, bohužel jsme nestihli vstřelit vyrovnávací branku a prohráli jsme nešťastně 3:2. Díky těmto třem výsledkům jsme v základní tabulce nezískali ani jeden bod, proto nás čekal poslední zápas o 7. – 8. místo.

      Před ním jsme měli zhruba hodinovou pauzu, mohli jsme si odpočinout, naobědvat se a připravit se na dalšího soupeře. Ve druhé skupině nezískali také ani bod hráči ze ZŠ Tyršova z Kuřimi, díky tomu jsme spolu svedli souboj o sedmé místo. Po urputném boji zápas po uplynutí hracího času skončil remízou 2:2, proto následovalo kopání pokutových kopů. S velkým štěstím jsme vyhráli 3:2 na penalty. Po zápase jsme se podívali na finálové utkání a nachystali se na závěrečné vyhlášení výsledků.

      Po slavnostním ukončení turnaje jsme odjeli zpět ke škole a už nyní se těšíme na následující ročníky McDonald´s Cupu. Všichni žáci si zaslouží velkou pochvalu.          

                                                                                                                                          Mgr. Jan Daněk

       

     • Etický kurz 5.A a ŠVP 1.A,1.B,1.C - úterý

      Máme za sebou slunečný, ale náročný den. Dopoledne výuka a etický kurz, psaní pohledů. Odpoledne pokladovka, výstup na rozhlednu, honba za bandity, večerní sportování a zpívání. Všichni jsou v pohodě a pozdravují :-)

     • Informace z ŠVP

      S radostí oznamujeme, že účastníci školy v přírodě dorazili v pořádku na místo a nyní probíhá ubytování :-)  

     • Paměť národa – Příběhy našich sousedů.

      V letošním školním roce se vybraní žáci 9. třídy Jolana Kašpárková, Zuzana Mrhačová, Eliška Žbánková, Silvie Majerová a Lukáš Starý zapojili do projektu Paměť národa – Příběhy našich sousedů. Jeho cílem bylo představit veřejnosti pamětníky, kteří byli svědky významných událostí 20. století. Žáci zpracovali formou animace životní příběh Zuzčina dědečka a jundrovského usedlíka pana Bořivoje Hytycha, který se nebál vystoupit z davu a ukázal světu, že každý člověk má příběh, který stojí za to vyprávět. Nahráli téměř devadesátiminutový rozhovor, stříhali, lepili, kreslili a ve studiu Scala vdechli loutkám život. Svého jundrovského pamětníka a jeho životní příběh pak představili veřejnosti při společném setkání na Staré radnici v Brně v Křišťálovém sále 20. dubna 2022. Na slavnostní prezentaci zazněly příběhy zpracované žáky z několika brněnských základních škol.

      Projekt našeho týmu byla odbornou porotou vyhodnocen jako nejlepší. Srdečně všem gratulujeme.

       

      Zde odkaz na vítězný snímek:

      Bořivoj Hytych – Příběhy našich sousedů (pribehynasichsousedu.cz)

      Mgr. Aneta Vitoušová 

     • Městské kolo McDonald´s Cupu, kategorie A

       

      Po úspěchu v okrskovém kole fotbalového turnaje McDonald´s Cup jsme s žáky třetích tříd ZŠ Jasanová postoupili do městského finále. Tento turnaj se konal 4. 5. 2022 opět na hřišti u ZŠ Janouškova. Na slavnostním zahájení nám hlavní rozhodčí připomněl pravidla a řekl o prodloužení hracího času, jeden poločas trval patnáct minut.

      Hned nás čekal první zápas, naším soupeřem byli žáci ze ZŠ Řehořova. V prvním poločase byla hra velmi vyrovnaná, o přestávce bylo skóre 2:2. V pauze jsme si řekli pár rad a připomínek do druhého poločasu. Hned po rozehrání jsme s velkou dávkou štěstí vstřelili rychlý gól. Protihráči se snažili vyrovnat, celý zápas byla hra vyrovnaná, ale nakonec jsme zvítězili 6:4. Následovala svačinová pauza, během které jsme se mohli dívat na zápas jiných škol.

      Naše druhé utkání začínalo v 10:20 proti dětem ze ZŠ Sirotkova. Věděli jsme, že vítěz tohoto zápasu vyhraje celý turnaj a postoupí do krajského kola. Během prvního poločasu jsme si nechali dát dvě branky. Soupeř už se radoval, ale po přestávce jsme stejně jako v předchozím zápase vstřelili rychlý gól a do konce utkání se snažili o vyrovnání. Po chybném výkopu soupeřova brankáře jsme asi minutu před závěrečným hvizdem rozehrávali přímý kop a náš nejlepší střelec vyrovnal. Po ukončení této hry následoval nástup a vyhlášení výsledků a pořadí jednotlivých družstev. Bronzové medaile v naší kategorii převzali žáci ZŠ Řehořova, stříbro získali žáci ze ZŠ Sirotkova a pouze díky vyššímu počtu vstřelených branek (počet bodů, vzájemný zápas i rozdíl skóre byl stejný) vítězný pohár převzalo mužstvo naší školy, ZŠ Jasanová.

      Díky tomu postupujeme do krajského kola, kam se všichni těšíme.

                                                                                                                                                    Mgr. Jan Daněk

     • McDonald´s Cup, kategorie A

      Ve čtvrtek 21. dubna 2022 se na hřišti u ZŠ Janouškova konal fotbalový turnaj pro žáky prvních až třetích tříd základních škol. Do soutěže naše škola (ZŠ Jasanová) postavila družstvo chlapců ze 3. A (Jan Kolář, Sammuel Kerum, Filip Zbíral) a 3. B (Tobiáš Macháček, Mathias Štroblík, Adam Vaško, Antonín Baldík). Turnaj byl zahájen a hlavní rozhodčí z pořadatelské školy pan Tomáš Němčanský všem vysvětlil systém turnaje a připomněl důležitá fotbalová pravidla.

      V základní tříčlenné skupině jsme první zápas hráli proti ZŠ Novoměstská a poměrně hladce jsme vyhráli 6:1. Druhý zápas s žáky ze ZŠ Laštůvkova skončil naší jasnou výhrou 11:0. Díky dvěma výhrám naše družstvo postoupilo do finálového utkání proti vítěznému týmu z druhé základní skupiny, tím byli hráči ze ZŠ Otevřená.

      Finále naši třeťáci snadno vyhráli s výsledkem 7:1. Po skončení zápasu následovalo vyhlášení výsledků, finálovou výhrou si naše školní družstvo zajistilo postup do městského kola, které se odehraje 4. května. Na další zápasy se jistě všichni hráči těší, chceme co nejlépe reprezentovat naši školu ZŠ Jasanová. Celý náš tým doufá, že postoupíme i do krajského kola.
                                                                                                                                                         Mgr. Jan Daněk 

       

       

     • Noc s Andersenem 2022

      Ne každý večer naše škola spí. V pátek 8. dubna v 18. hodin začali do školy přicházet žáci se spacáky, aby se po dvou letech zúčastnili akce na podporu dětského čtenářství „Noci s Andersenem“. Plánované opékání špekáčků na ohni, jsme museli z důvodu deště zrušit, ale jinak nám nic nebránilo, abychom si užili všech ostatních stanovišť. Na účastníky čekala: překážková dráha, výtvarná dílna, pohádkové hádanky, tanec, jarní hry, tajemná komnata. V kuchyňce si umíchali svačinku s ovesných vloček a ovoce, s baterkou hledali obrázek od Josefa Lady a zahráli si zajímavé stolní hry. Kolem deváté hodiny jsme se umyli, vlezli do spacáků a přečetli pohádku na dobrou noc. Ráno už nás čekalo jenom balení, úklid, odchod domů a vykládání zážitků rodičům.

      Noc s Andersenem jsme si moc užili a už se těšíme na další ročník.

      Jana Ohnoutková

     • Příběhy našich sousedů

      Dovolujeme si Vás pozvat na závěrečnou prezentaci projektu Příběhy našich sousedů, kde se představí i práce našich žáků.

      středa 20.4.2022 od 17.00 v Křišťálovém sále na Radnické 10

     • Velikonoční dílničky

      Tak po dvouletém přerušení se zase konaly Velikonoční dílničky, které pro nás přichystali pracovníci Rozmarýnku a my jsme se jich rádi zúčastnili. Díky za super akci.

     • Velikonoční prázdniny

      Ve čtvrtek 14.4. 2022 jsou velikonoční prázdniny

      V pátek 15.4. a v pondělí 18.4. 2022 je státní svátek

      Krásné a pohodové velikonoční svátky 

     • McDonald´s Cup 4.- 5. ročníky

      Po třech letech, které byly poznamenány koronavirovou pandemií, se ve středu 6. 4. 2022 na hřišti u ZŠ Janouškova konalo okrskové kolo fotbalového turnaje McDonald´s Cup určeného pro žáky čtvrtých a pátých tříd základních škol. Na turnaj byla přihlášena družstva z osmi brněnských škol, mezi nimi samozřejmě i tým ze ZŠ Jasanová. Trénovali jsme pouze dvakrát ve školní tělocvičně po nebo před vyučováním. Naši školu reprezentovali čtyři žáci z 5. A (Viktor Brabec, Jan Vojkovský, Adam Přibyl a Martin Gajdušek) a čtyři žáci z 5. B (Martin Brdička, Dan Štěpánek, Vilém Holán a Daniel Kroupa).

      Hráli jsme hned první zápas a proti týmu ZŠ náměstí 28. října jsme vyhráli poměrně jednoduše 10:0, naši protihráči se asi jen rozehrávali. Po jednozápasové pauze nás čekalo utkání proti družstvu ZŠ Otevřená, které již bylo vyrovnanější, ale nakonec jsme i s trochou štěstí vyhráli 7:1. Po této výhře jsme měli čas na svačinu, odpočinek a přípravu na další utkání. Poslední zápas proti ZŠ Labská rozhodoval o celkovém pořadí ve skupině, tedy i o posupujícím do finále. Věděli jsme, že pokud chceme dále postoupit, musíme vyhrát. První poločas byl velmi vyrovnaný, o přestávce při výměně stran bylo skóre 2:2. Ve druhé polovině jsme se štěstím vstřelili dva rychlé góly, nakonec nám soupeř povolil vyhrát 12:2.

      Po krátké pauze nás čekalo finálové utkání proti vítězi z druhé skupiny, tím byl tým žáků ZŠ Chalabalova. I v tomto zápase byl první poločas vyrovnaný, před přestávkou jsme vstřelili pouze jednu branku, ale jeden gól jsme i inkasovali. Na začátku druhého poločasu soupeř snadno získal míč po naší chybě a jednoduše překonal našeho brankáře. Věděli jsme, že musíme alespoň vyrovnat, všechny síly jsme dali do útoku, soupeře jsme tlačili a přestříleli, ale vytoužený gól se nám vstřelit nepodařilo. V závěru, možná i díky psychické nepohodě, nám protihráči dali ještě jednu branku a tím si pojistili vítězství v turnaji a postup do městského kola.

      Chvíli po ukončení finálového utkání následovalo slavnostní vyhlášení, předání diplomů a cen. S troškou zklamaní z posledního zápasu jsme od pořadatelů dostali diplom za druhé místo. V závěru se náš tým ještě na hřišti slavnostně vyfotil se stříbrnými medailemi, poté jsme se už jen převlékli a odjeli zpět k naší škole. Všichni chlapci, kteří reprezentovali naši školu, si zaslouží velkou pochvalu.

                                                                                                                                           Mgr. Jan Daněk

 • © 2023 Základní škola, Brno, Jasanová 2, příspěvková organizace