• Osmáci v Praze

8.A a 8.B jsou na dva dny v Praze. Prohlídka Poslanecké sněmovny, katedrály svatého Víta, Zlatá ulička, projížďka po Vltavě, Muzeum Iluzí atd.. Prostě super. Všichni jsou v pohodě a zdraví Vás.

• Stávka

Základní škola Jasanová se stávky pedagogických pracovníků 6.11.2019 nezúčastní.

• BBM, Lužánky

22.10. se konalo 2. podzimní kolo Běhu brněnské mládeže v Lužánkách. Naše škola dosáhla velmi pěkných úspěchů, např. Vojtěch Truska 4.A 1.místo, Ema Myšková 6.B 2. místo, Jakub Šípek 3. místo, Jan Cígler 2. místo. Ostatní žáci se nejhůře umístili do 15. místa. Moc všem gratulujeme. A na jaře vyrazíme do dalších kol, kde bude určitě ještě více míst na bedně!!!!

• Den přírodních věd

Dne 17. 10. 2019 se v ZOO Brno konal 7. ročník soutěže Den přírodních věd, kterou žáci naší školy tradičně navštěvují. Letošní ročník se nesl v duchu tématu „Zachraň se, kdo můžeš“ a byl zaměřen zejména na ochranu přírody. Soutěž již tradičně připravovali studenti SPŠCH Brno, kteří si pro žáky připravili celkem 6 přírodovědně zaměřených stanovišť – fyzika, biodiverzita, čtvrtohory, bezobratlí, obratlovci, pedologie + zemědělství. Na stanovištích studenti soutěžícím demonstrovali různá témata a soutěžící poté odpovídali na předem připravené otázky. Za každé stanoviště mohli žáci obdržet maximálně 6 bodů, celkem za soutěž tedy 36 bodů.

Naši školu výborně reprezentovali žáci 7. ročníku. Družstvo 7. A (Klára Holánová, Alexandra Píšková, Vojtěch Janoušek) prošlo soutěží bez ztráty bodu a v konkurenci celkem 52 družstev zvítězilo. Družstvo 7. B (Lukáš Starý, Zuzana Mrhačová a Jolana Kašpárková) si vedlo rovněž skvěle a se ziskem 32 bodů dosáhlo krásného 4. místa.

Všem soutěžícím děkujeme za výbornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů (nejen) do dalších soutěží.

• FabLab Experience

Ve středu 2. 10. 2019 jsme s žáky 8. B navštívili FabLab Experience na Čichnové. V pojízdné laboratoři jsme viděli, jak se pracuje na různých laboratorních přístrojích. Například jak plotr vyřezává obrázky a nápisy, které se nažehlují na trička, dále jak pracuje 3D tiskárna, gravírovací zařízení a jak moc přibližuje elektronový mikroskop. Žáci získali informace o moderních technologiích, ke kterým by se v běžném životě velmi těžko dostali a někteří se hned ptali, kdy se do laboratoře mohou podívat individuálně, aby si něco vytvořili sami. Téměř všichni byli nadšeni a těší se na další návštěvu podobných laboratoří.

• Jízdní řád autobusu na Pochod SBOŠ

Jízdní řád svozových autobusů dne 5. 10. 2019 na akci Turistický pochod

Bus č. 1

Dopravní podnik města Brna

Kloubový autobus

Brno-Bohunice, zastávka Pod Nemocnicí, směr centrum…………………..     7.45

Dolní Loučky, náves……………………………………………………………………………     8.30

Bus č. 2

Autobus firmy pana Vyhnalíka (jede dvakrát)

Brno-Slatina, ZŠ Jihomoravské náměstí…………………………………………….      8.00 ……….  9.30

Brno-Líšeň, zastávka Horníkova, směr do města……………………………….      8.10 .. …….. 9.40

Dolní Loučky, rozc. pod železniční zastávkou…………………………………….      8.45  ……… 10.15

Bus č. 3

Brno-Bosonohy, Bosonožské nám. u školy………………………………………..      8.20

Dolní Loučky, rozc. pod železniční zastávkou…………………………………….      9.00

Bus č. 4

Brno-Bohunice, zast. Běloruská, bližší k radnici………………………………….     8.45

Brno-Jundrov, zast. Optátova ve směru k vozovně Komín ………………..      8.55

Dolní Loučky, rozc. pod železniční zastávkou…………………………………….      9.30

Jízda zpět

Odjezdy z Předklášteří do Brna k Semilassu

Autobus firmy pana Vyhnalíka

15.15, 16.15, 17.15          Kapacita těchto tří spojů je omezená, použijte též vlak.

Odjezdy vlaků z Tišnova do Brna-Králova Pole

14.28, 15.13, 15.28, 16.28, 17.13, 17.28, 18.28

mapa pochodu zde

• Turistický pochod SOBŠ

Základní škola a mateřská škola Brno, Vedlejší 10

Základní škola a mateřská škola Brno, Bosonožské náměstí 44

Základní škola Brno, Jasanová 2

Základní škola Brno, Pavlovská 16

Základní škola Brno, Arménská 21

Základní škola a mateřská škola Brno, Jihomoravské náměstí 2

Základní škola a mateřská škola Brno, Horníkova 1

CVČ Labyrint Brno-Bohunice

Sbor dobrovolných hasičů Brno-Bohunice, Ukrajinská 2b

Orel Brno-Bohunice

Taneční klub Martiny Bartuschkové

pořádají

T U R I S T I C K Ý

P O C H O D

V sobotu 5. 10. 2019

Start trasy délky 11,2 km: od 8.30 hod. do 11.30 hod.

Železniční zastávka Dolní Loučky

Vstup volný

Účastnit se může široká veřejnost,

zveme hlavně děti s rodiči, příbuznými a přáteli.

Na startu rodina či skupina obdrží startovní průkaz a vydá se na trasu podle plánku s cílem v Předklášteří. Pořadatelé pro účastníky připravili vážné i nevážné úkoly na kontrolních stanovištích a malé odměny na závěr.

Cíl: do 17.00 hod. Předklášteří, prostranství před klášterem

Na start se můžete dopravit vlakem (odjezd z Brna-dolního nádraží v 7.50 nebo 9.50) nebo speciálně vypraveným autobusem, jehož jízdní řád zveřejníme na webech pořádajících škol.

Z Předklášteří se můžete dostat do Brna linkovými autobusy, vlakem z Tišnova nebo objednanými autobusovými spoji, které budou mít konečnou u Semilassa.

Při vyhlídce na naprosto mizerné počasí bude během čtvrtku 3.10. v pořádajících školách akce zrušena.